A Naturnal Death (2008)
Köszöntelek a pixelek és 8-bites játékgépek szimuláns világában, avagy nyomunkban a gameboyok vezette HORSE The Band Los Angelesből. A 90’-es végén kezdtek neki őrült gombnyomkodásaiknak, izzad tenyérrel ínhüvelygyulladásig markolva a repedni vágyó gamepadot. A Natural Death címének megfelelő beteges és gyermeteg borítóval megáldva a harmadik nagylemezük, nincs mire várni, vessük is magunkat bele a hard és nintendocore kesze-kusza érzelmekkel teli kilengéseibe!


A nintendocore egy olyan műfaj, mely gyermeteg, beteg s a gore és pornocorehoz hasonlóan elsősorban öncélú dolog, ám a HORSE The Band esetében mindez kap némi kiegészítést olyan stílusok kavalkádjából, mint a post-HC, matek metal avagy egy okosabb metalcore anyagot hallhatunk közel egy órába merevedve, kék-halál és bugó géphang a TV-nk mögü... Legérezhetőbb hatás mindenképpen a The Dillinger Escape Plan, mely azért valljuk meg őszintén, elég masszív és komplex alap, tehát mondanom se kell, hogy a lovaink is technikásan húzzák az igét, az ekéjük bele-bele mar a száradt és élettelen földbe, hogy a felszínbe a gonoszság, szépség, gyűlölet, harag és ábrándok magvait vethesse el némi gameboy és nintendo karcolta pixelhálózattal. A dalok közben gyakran kerülnek elő a 90-es évek elején fénykorát élte technikai mütyürök hangai, olyan egykori játékok zenéit idézve fel, mint Super Mario Bros, YOSHI és a Megaman nosztalgikus reinkarnációját, s mindezt mély hörgések, károgások, érzelmi kitörések és sebesség közé zárva, dallamos énekkel, ordítással, beszéddel, film bemetszésekkel, s durva riffekkel megtámogatva egy valóban kísérleti dologgal lepik meg a befogadót. A dalok éppen ezért hihetetlenül változatosak, és szinte minden stílusból merítenek, a jazztől a punkon át a régi hard rocktól, a táncdalokon keresztül egészen a grindcoreig terjed az elitsita manifesztálódás. A matéria pedig, több mint érdekes… főleg a post-Duran Duran féle Sex Raptor, haha!


Pár helyen beugrik a The Rise neve, de ők d&b-vel kevert post-HC szegmenseit hordozzák magukban, ahogy a Ted Maul mindennek a deathcore-os epizódjait. Míg kedves lovaink egyszerre őrültek és zsenik (a kettőt csak egy hajszál választja el egymástól), a végeredmény pedig idegesítő és vicces egyszerre, durva és dallamos, pop-os és filmzene szerű, emészthető és hányatató, zajos és tiszta, mély és felszínes...
Felmerül bennem a kérdés, ha kiszednénk belőle a 8-bites videojátékok adaptációit, akkor mit kaphatnánk – valószínűleg egy mély és őrült zenét, amiből valami hiányozna, ez pedig éppen az lenne, amit az imént fiktivan kiemeltünk. Ettől függetlenül sok helyen feleslegesnek és idegesítőnek érzem a prüttyögést, de a mai metalcore prezentálta korban szabályosan fellélegzés egy ilyen, főleg hogy még szinte black metal szerű témák is itt-ott előkerülnek. Avagy a crossover hibrid koktélja, egy olyan éjszakai bárban kevergetve, mely mellett jobb oldalt a kórház, a bal oldalt pedig a gyógyszerek és kábítószerek lepte játékterem vár, te pedig hezitálsz, míg fel nem kel a nap, s véreres szemekkel, kávét loccsantva arcodba megindulsz az irodába faxolni a kapitalizmus pénznyomorította papírjait…

HORSE_The_Band_A_Naturnal_Death_2008
Kiadó:
Forgalmazó:
Stílus:
Nintendo-metalcore
Értékelés:
 
Pont
: 8.9 / 10
 
Külalak
: Átlagos
 
Hangzás
: Kiváló
Dalok:
1.Hyperborea
2.Murder
3.The Startling Secret of Super Sapphire
4.The Beach
5.Face of Bear
6.Crickets
7.New York City
8.Sex Raptor
9.Broken Trail
10.The Red Tornado
11.Treasure Train
12.His Purple Majesty
13.Kangarooster Meadows
14.Rotting Horse
15.I Think We Are Both Suffering from the Same Crushing Metaphysical Crisis
16.Lif
Írta:
haragSICK
2008. augusztus 12., kedd, 14:10
Facebook:
Koncertek
© 2001-2024 Fémforgács - Impresszum - Az oldalról
Valid HTML 4.01 Transitional Valid CSS!
This page took 0.019 seconds to render